Pani wiosna – typ urody. Czym się wyróżnia?

Według popularnego podziału urody na tzw. kolorystyczne typy, Pani wiosna jest zdecydowanie jednym z najdelikatniejszych. Blada, niemal przezroczysta cera przybierająca w tym typie odcień brzoskwiniowy, złocisto-beżowy ale i żółtawy sprawia, że nie wszystkie barwy odzieży, makijażu i dodatków do niej pasują. Jak się w tym rozeznać?

Sprawdzamy: Pani wiosna – typ urody i dobór dodatków

Analiza kolorystyczna, która wskazuje różne rodzaje urody i podpowiada, jakie dobierać do nich ubrania, akcesoria i elementy wizażu, jest jedną z naprawdę przydatnych. To dzięki niej można się szybko zorientować co będzie do nas pasowało, a co nie. Według tego podziału wyróżnia się cztery główne typy urody i aż dwanaście podtypów. Przyjrzyjmy się temu, co określa pani wiosna – typ urody.

  • Podtypy: ciepła wiosna, jasna wiosna i czysta wiosna
  • Sposób opalania się: na brązowo
  • Piegi: występują.
  • Włosy: raczej jasne, cienkie, z odcieniami złota, lnu, rudawego blondu, słomki oraz miodu

Pasujące do tego typu kolory (stosować przy odzieży, makijażu itd.): ciepły, czekoladowy brązy, mandarynka, morela, żółty, brzoskwinia, róże – wyłącznie ciepłe, zieleń typu jabłkowego, jasne turkusy, jasne fiolety.

Niepasujące natomiast to czerń, granat, brązy, grafit i idealna biel

Osobno różnice kolorystyczne można dostrzec w poszczególnych podtypach, czyli Jasnej Wiośnie, Czystej Wiośnie i Ciepłej Wiośnie. Tu kolory nabiorą intensywności, ale nie do jaskrawych odcieni, a bardziej pastelowych, ciepłych, z nutą mniej lub bardziej energiczną.

Według popularnego podziału urody na tzw. kolorystyczne typy, Pani wiosna jest zdecydowanie jednym z najdelikatniejszych. Blada, niemal przezroczysta cera przybierająca w tym typie odcień brzoskwiniowy, złocisto-beżowy ale i żółtawy sprawia, że nie wszystkie barwy odzieży, makijażu i dodatków do niej pasują. Jak się w tym rozeznać? Sprawdzamy: Pani wiosna – typ urody i dobór dodatków…